Bio neBio

Taky znáte tu situaci, kdy stojíte v obchodě, chcete si koupit třeba kokosový olej, ale v regále jich je 8 od různých značek, a vy nevíte, který si vybrat? Podle čeho se rozhodnete? Cena? Barevný obal? Složení? Země původu? Kvalita?

Bio neBio

Trh je přesycen a výrobků je víc než dost. Když se na to podíváme ze strany výrobců, kteří se chtějí posouvat dál a dál, musí přemýšlet nad tím, jak zákazníka zaujmout, a přesvědčit ho o tom, že právě jeho výrobek je ten pravý, který by si měl pořídit.

Poslední dobou se začínají lidé konečně probouzet a přemýšlet nad tím, co jedí a jaké produkty si domů kupují. Různé směry stravování jsou v rozpuku a ze stravy se stala tak trošku móda. Toho výrobci využívají a snaží se prorazit jasnými hesly – vyrábíme BIO, jsme EKO, všechno je RAW… Ale mnohdy jsou tam tato slovíčka jenom napsaná, aby upoutala vaši pozornost!

Jak mít jistotu, že to, co kupuji, je opravdu BIO?

BIO produkty jsou produkty z ekologického zemědělství, které bere ohledy na životní prostředí. Je založeno na zásadách etického přístupu a zacházení vůči zvířatům, plodinám a okolí. Zásadou je dlouhodobá udržitelnost zemědělství.

Pokud najdete na produktu takovouto značku, můžete si být jisti, že jde o certifikovaný BIO výrobek.

Pokud na produktu značka chybí, produkt opravdu bio není, je to pouze marketingový tah od výrobce.

Pokud si prostudujete, co všechno musí produkt splňovat, aby mohl být označen jako BIO (nezávidím zemědělcům, protože musejí dodržovat opravdu přísná pravidla, a to nejen při chovu/pěstování, ale i při zpracování a manipulaci), přijdete na to, že to není snadné. Tyto potraviny jsou tedy význačné svojí vysokou kvalitou a nulovou rizikovostí pro lidské zdraví. Co víc si přát.

Když vidím v obchodě u ovoce a zeleniny cedulky – chemicky ošetřeno, mám z toho husí kůži! Co je tohle za dobu...

Proč kupovat BIO?

Proč? To už je na každém z vás. Ať už je to z důvodu plnohodnotných živin obsažených v produktu nebo etika, která v tomto odvětví vládne.